Výkladový slovník

FrontEnd - slouží k označení části webu viditelné běžným návštěvníkům, např. u internetového obchodu slouží jako frontend katalog zboží, nákupní košík a objednávkový formulář.


BackEnd - je opakem frontendu, část webové aplikace sloužící k administraci. Zde se určuje a ovlivňuje obsah, který pak frontend zobrazuje.


HelpDesk - místo, kde nám zadáváte své dotazy a informujete nás o chybách. Zobrazíte na adrese helpdesk.evici.cz.

E-shop - internetový obchod - počítačová aplikace používaná na B2B (business-to-business)nebo B2C (business-to-consumer) komerci v prostředí internetu. Slouží k nabídce zboží, příjmu objednávek od zákazníků, zprostředkování plateb a poskytování dalších informací o výrobcích či řešení reklamací.


Meta tag - jsou zvláštní značky, které se píšou do hlavičky stránky. V každé stránce je potřeba použít: meta tag pro kódování a hodně doporučuji description.


Meta tag Description - meta-tag pro definici popisku vaší stránky. Doporučená délka 250 znaků.


Meta tag Keywords - slouží k definování klíčových slov na stránce, která by mělo co nejvýstižněji definovat obsah textu na stránce. Jednotlivá klíčová slova se oddělují čárkou, doporučený počet klíčových slov je 10 až 15.


E-mail - elektronická pošta, zkráceně e-mail, je způsob odesílání, doručování a přijímání zpráv přes elektronické komunikační systémy.


XML feed - je XML soubor, pomocí kterého získáme informace o Vašem zboží. Každý den dochází ke stažení a zpracování XML souboru a tudíž k aktualizaci informací o poskytovaném zboží.


Formát pdf - je univerzální formát dokumentů pro jejich bezproblémový přenos do různých operačních systémů bez závislosti na programovém vybavení. Jakýkoliv dokument lze přenést z libovolné aplikace při zachování přesného vzhledu a obsahu originálu.


Select box - pole s roletkou s možností výběru, např. velikost u trička: S, M, L, XL apod.


Upload - nahrání dat (obrázků, souborů) do systému


Favicon - ikonka webové stránky je vlastně běžný soubor typu ICO, tedy klasická ikonka, ikona se zobrazuje v záložce


IP - zkratka Internet Protocol, což je protokol, pomocí kterého spolu komunikují všechna zařízen v Internetu.


ID - zkratka identifikace.